Box 3 effect jaagt Nederlandse huizenkoper de Spaanse vastgoedmarkt op
‘Box 3-effect’ jaagt Nederlandse huizenkoper Spaanse markt op
Richard Hogenkamp
In het kort
Nederlanders kopen dit jaar een record aantal huizen in Spanje, met name door belastingdruk in box 3.
De regio Alicante is populair doordat er veel Nederlandse voorzieningen zijn en vastgoedprijzen relatief laag liggen.
De Spaanse regering maakt zich zorgen over het grote woningtekort en overweegt een belasting op buitenlandse kopers.
Nog nooit kochten Nederlanders zoveel huizen in Spanje als dit jaar. Die oververtegenwoordiging komt niet alleen door de Spaanse zon. Ook de hogere belasting op inkomen uit sparen en beleggen in box 3 speelt een rol.
Deel artikel
Deel via X
Deel via Facebook
Deel via LinkedIn
Bewaar artikel in Mijn nieuws
Het centrum van Jávea. De plaats is mateloos populair onder Nederlandse huizenkopers. Foto: Michael Robinson Chávez voor het FD
Nederlanders kochten nog nooit zoveel huizen in Spanje als dit jaar. Aan het eind van het derde kwartaal stond de teller al bijna op hetzelfde aantal dat in 2024 in het hele jaar werd genoteerd. Als de lijn zich doorzet worden dit jaar 6000 Nederlanders eigenaar van een huis in Spanje. Dat zou betekenen dat Nederlanders voor het eerst de op twee na grootste buitenlandse kopersgroep zijn, na Britten en Duitsers.
De grootste hypotheekverstrekker van Spanje, Caixa Bank, zag het gebeuren in 2021. Toen de rust wat terugkeerde na de coronapandemie, kwam de woningmarkt voor buitenlandse kopers in Spanje in een niet eerder vertoonde stroomversnelling. ‘Die werd daarna nog eens verder aangewakkerd door meer hypotheekmogelijkheden, maar de eerste aanzet kwam van mensen die na de pandemie hun leven anders wilden inrichten’, aldus Caixa Bank-analist Pedro Alvarez Ondina.
Volgens gegevens over vastgoedtransacties van het Spaanse ministerie van volkshuisvesting werd in de eerste helft van 2025 18% van alle te koop staande huizen in het land gekocht door niet-Spanjaarden. Dat zijn niet allemaal mensen die een huis aan de Costa willen. Er zitten volgens Alvarez Ondina ook kapitaalkrachtige immigranten uit Venezuela, Colombia en Mexico bij die juist in de centra van grote steden willen wonen en voor Spanje kiezen omdat ze zich in de VS niet meer welkom voelen. Sinds kort groeit ook het aantal Amerikanen dat huizen koopt in Spanje.
Historisch moment
De groep Europeanen bestaat uit twee soorten kopers: zij die een woning kopen en er het grootste deel van het jaar wonen en zij die een huis in Spanje kopen als belegging en voor verhuur aan vakantiegangers. Die tweede groep is hard aan het groeien, zeer tegen de zin van veel Spanjaarden. In de jaren voor de pandemie kocht deze groep gemiddeld ongeveer 33.000 huizen per jaar. Nu zijn dat er jaarlijks bijna 50.000. Dat verschil lijkt misschien mee te vallen, maar nu het zich al vijf jaar achter elkaar voordoet, gaat het al om 85.000 extra woningen die niet meer permanent bewoond worden en waar door niemand rekening mee was gehouden.
Britten zijn nog de grootste kopersgroep, zoals ze dat al decennia waren, maar hun aandeel is flink aan het dalen. Volgens Alvarez Ondina komt dat door de effecten van de brexit en het zwakke pond. Er zijn ook Britten die eieren voor hun geld kozen toen de Spaanse regering aankondigde specifieke belastingmaatregelen te gaan nemen tegen niet EU-ingezetenen die huizen kopen in Spanje. Met flink tromgeroffel werd een plan gepresenteerd om op huizen die worden gekocht door onder meer Britten en Zwitsers 100% overdrachtsbelasting te heffen. Maar het plan verdween met stille trom in de papierversnipperaar: het bleek in strijd met de Spaanse grondwet en met EU-recht.
Tegenover een dalend aandeel van de Britse huizenkopers staat een opmerkelijk snelle stijging van het aandeel Nederlandse kopers. Alvarez Ondina: ‘Het aantal Duitsers en Nederlanders dat koopt gaat in percentages en in absolute aantallen zo snel omhoog dat ze de Britten binnenkort voorbij kunnen gaan. Dat zou een historisch moment zijn.’
In de provincie Alicante heeft dat ‘historische moment’ zich al voltrokken, weten ze bij de Notariële Orde van Valencia, de regio waar de provincie Alicante onder valt. ‘Alicante is van oudsher een geliefde bestemming voor buitenlandse huizenkopers’, zegt Gaspar Peral van de Notariële Orde. ‘Goed bereikbaar door de luchthavens bij Alicante en Valencia, nog relatief betaalbaar in vergelijking met de Balearen en de regio’s Malaga en Marbella.’
‘Dat er in de provincie Alicante al veel buitenlanders wonen, heeft een zichzelf versterkend effect. Er is al een uitgebreid netwerk van advocaten, makelaars en adviesbureaus die de eigen taal van de koper spreken. Dat heeft een aantrekkende werking op wie niet alles zelf opnieuw wil uitvinden.’
De Supermercado Diferente is gespecialiseerd in de plaats Pedreguer is gespecialiseerd in Nederlandse producten. Foto: Michael Robinson Chávez voor het FD
Prijsopdrijvend effect
Dé plek in de provincie Alicante waar de Nederlandse huizenkoper is te vinden, is Jávea of, op zijn Valenciaans, Xabia. Nu van de 30.131 inwoners er nog maar 16.123 Spaans zijn, hoor je die laatste naam steeds minder. In Jávea hebben 14.126 inwoners een andere nationaliteit dan de Spaanse. De gemeente bellen voor statistieken is niet eens nodig. Wie door het historische centrum, langs de haven of over de Arenal-boulevard langs het strand loopt, weet het meteen: Jávea is zeer Nederlands.
Nederlanders domineren de huizenmarkt, zegt ook Vicente Salamanca, directeur van Engel & Völkers Jávea, een van de weinige makelaars die al decennialang actief zijn in het dorp. Van de huizen die via zijn makelaardij te koop staan, gaat 70% naar een Nederlandse koper, gevolgd door Duitsers (20%).
70% is te veel, vinden zelfs veel van de Nederlanders die in Jávea wonen. ‘Het is nu wel genoeg’, is het eerste wat Marcel Vonk zegt als hij zich in het gebouw van de Nederlandse Club in Jávea even uit zijn concentratie laat halen tijdens het biljartspel waarmee hij bezig is. Zelf verhuisde hij in 2019.
‘Ik kwam net voor de pandemie. Na mij kwamen de veertigers die met een laptop overal kunnen werken en voor wie corona een reset van hun leven was. Weg uit drukke Nederlandse steden, werken in de zon, maar nog wel voor Nederlandse bedrijven.’
Vonk spreekt nu van een ‘box 3-effect’. Het fictieve rendement op vastgoed waarover deze belasting van 36% wordt geheven, gaat volgend jaar fors omhoog, naar 7,77%. Om dubbele belasting te voorkomen, is het tweede of derde huis in Spanje echter vrijgesteld. ‘Vooral ondernemers die in Nederland naast hun eigen huis nog ander onroerend goed hadden als pensioenvoorziening, zijn hierheen gekomen. Vrienden van me hebben het ook gedaan. Die zijn bang dat hun pensioen, dat ze in een tweede huis hadden zitten, door de Nederlandse belastingregels langzaam afkalft. Dus die verkopen hun tweede huis in Nederland en kopen er hier een.’
Het prijsopdrijvend effect is volgens Vonk groot. ‘Voor bestaande appartementen ben je hier nu snel 7 ton kwijt. Als je een huis wilt kopen dat nieuw gebouwd wordt, begint het bij een miljoen.’ Een wandeling langs de etalages van makelaarskantoren in Jávea leert dat hij nog aan de voorzichtige kant zit.
Ursaline Wittenberg (links) vindt dat het in Jávea wel erg Nederlands begint te worden. ‘Nog een nieuwe golf Nederlanders erbij, daarvoor is in Jávea niet genoeg plek.’ Foto: Michael Robinson Chávez voor het FD
Woningtekort
Jávea is populair omdat het een microklimaat heeft. Bij het dorp ligt de Montgó-berg, die Jávea scheidt van Denia. Die berg zorgt ervoor dat het weer in Jávea bijna altijd beter is dan in de rest van de regio Alicante. Beschut tegen gure wind in de winter, een gemiddelde temperatuur van 15° C in januari, en in augustus geen extreme temperaturen.
‘Klopt’, zegt Ursulina Wittenberg, die in 2020 naar Spanje verhuisde, ‘al zou ik liever niet willen dat het in de krant staat. Veel mensen, ikzelf ook, zijn hierheen verhuisd met het idee weg te zijn uit Nederland, maar alles begint hier Nederlands te worden. Fijn is dat er jongere mensen komen wonen. Dat geeft meer activiteit, kinderen gaan naar de internationale school, er wordt veel meer gesport, padel vooral. Maar nog een nieuwe golf Nederlanders erbij, daarvoor is in Jávea niet genoeg plek.’
Zo heeft in enkele jaren een derde groep Nederlanders de provincie Alicante ontdekt als plek buiten Nederland om te wonen, vakantie te houden of te investeren. Nederlandse pensionados zijn er in Alicante al decennia. Het zijn mensen die de overwaarde van hun huis in Nederland te gelde maakten en voor minder geld iets aan de Spaanse costa kochten. Sommige pensionado’s doen dat parttime, als overwinteraars. Het leverde een uitgebreid netwerk aan zorg op die op Nederlanders gericht is. Wie wil, vindt in de provincie Alicante altijd wel een Nederlands sprekende arts en thuiszorgmedewerker.
De tweede groep komt er ook al lang. Dat zijn de succesvolle ondernemers die een huis in Spanje kopen om te ontsnappen aan de hectiek op de zaak. Zij kiezen vooral wat meer afgelegen huizen omdat ze ruimte, rust en privacy belangrijk vinden. Aan vakantieverhuur doet deze groep bijna niet.
En nu is daar de 35- tot 55-jarige die kansen ziet. Voor sommigen is die kans wonen en werken op afstand in de Spaanse zon, voor anderen is het een investering voor de toekomst of een manier om nu al extra geld te verdienen via verhuur aan vakantiegangers. Hoewel de Spaanse regering de laatste drie jaar de ene na de andere maatregel afkondigde om particuliere vakantieverhuur in te perken en te beboeten, houden tot nu toe maar weinig van de bedachte maatregelen bij rechters stand.
Deze laatste groep, de investeerder en de vakantieverhuurder, is de Spaanse regering en veel Spanjaarden een doorn in het oog, zeker nu ze zelf ondervinden of elke dag op radio en tv horen hoe erg het woningtekort in Spanje is. Spanjes Centrale Bank heeft haar eerdere schatting van 500.000 woningen deze maand naar boven bijgesteld en spreekt nu van een tekort van 700.000 huizen.
Bocadillos Holandeses in Jávea is gespecialiseerd in Nederlandse snacks zoals bitterballen en frikandellen. Foto: Michael Robinson Chávez voor het FD
De Spaanse regering is een lobby in Brussel gestart voor onorthodoxe maatregelen, maar ze kunnen nog op weinig bijval rekenen. Spanje zou 21% btw willen heffen op appartementen die het grootste deel van het jaar verhuurd worden, en pleit ook voor een nieuwe staatsbelasting op de aankoop van woningen door buitenlanders die daar niet zelf ten minste zes maanden gaan wonen.
Wat de Spaanse regering niet helpt, is dat haar eigen centrale bank de grootste oorzaak van de wooncrisis ergens anders legt: een veel te traag bouwtempo in combinatie met de groei van de bevolking. De grootste groei komt door immigratie van Latijns-Amerikanen. De laatste jaren kwamen er ruim 700.000 naar Spanje, iets dat door de Spaanse regering juist zeer wordt toegejuicht. Volgens de centrale bank zouden er jaarlijks minstens 200.000 nieuwe woningen moeten worden gebouwd om de vraag bij te houden – eerst in de steden, dan pas aan de costa’s. Daar moet de Spaanse regering toch vooral zelf aan werken.
Chocoladeletters
Wie je over het toenemend aantal mensen dat in Jávea wil wonen niet zult horen klagen, zijn Nederlanders die ondernemer zijn geworden in hun nieuwe woonplaats. Monique Peter, eigenaar van Bocadillos Holandeses – Hollandse snacks – bij de haven is er zo een. Op het dak van haar snackbar een Nederlandse molen, Heineken-logo’s aan de gevel, twee stappen naar binnen en daar hangen de foto’s van de vroegere koningin Juliana. Op het menu van Bocadillos Holandeses staan Nederlandse bitterballen, frikandel speciaal, broodjes rosbief en filet américain. ‘Die filet maak ik zelf. In Spanje weet bijna niemand hoe je dat moet doen.’ In haar zaak is het elke dag druk, de geplande sluitingstijd van 20.00 uur – lekker Hollands vroeg – wordt vaak overschreden.
Ook de Hollandse supermarkt doet goede zaken. Die groeide flink uit de kluiten en is nu groter dan een gemiddelde binnenstad-supermarkt in Amsterdam of Utrecht. In deze tijd van het jaar doet hij ook qua assortiment niets onder voor een Albert Heijn of Jumbo in Nederland: speculaas, marsepein en chocoladeletters. Half november zijn de A en de P al uitverkocht. Ook onder de Spaanse zon kan een Hollander, hoe lang hij of zij ook al weg is uit Nederland, niet zonder Sinterklaas-snoepgoed.
Als tussendoortje dan. Want, weten ze bij makelaarskantoor Engel & Völkers, de nieuwe groep inwoners bestaat uit mensen die komen om te spenderen en te consumeren in goede restaurants en op de golfbaan. Directeur Vicente Salamanca: ‘Wat ze het meest waarderen, is de levensstijl, maar ook de zorg en veiligheid. Voorlopig kan Spanje hen dat beter bieden dan andere landen.’
Verder zijn de prijzen hier in de ogen van de nieuwe groep kopers niet exorbitant in vergelijking met die in hun thuisland. Nieuwbouwwoningen in sommige delen van de provincie gaan weg voor meer dan €3000 per m². Dat bedrag is in Nederlandse steden makkelijk het drievoudige. Zolang het verschil zo groot blijft, zal je een beweging deze kant op zien.’
Rond sinterklaastijd mogen ook de chocoladeletters in de Supermercado Diferente niet ontbreken. Foto: Michael Robinson Chávez voor het FD
Lees het volledige artikel: https://fd.nl/samenleving/1577975/box-3-effect-jaagt-nederlandse-huizenkoper-spaanse-markt-op
eenhuisinhetbuitenland
- Welkom
-
- Over de auteur en uitgever
- Landenpublicaties
-
Special Verkoop van uw (tweede) huis in binnen- of buitenland
- Is een tweede huis in Nederland nog interessant of liever verkopen ?
- Rekenvoorbeeld: Box 3 belasting op tweede woning in Nederland
- Uitpondgolf leidt tot kapitaalvlucht naar het buitenland
- Tarieven Box 3 in 2026
- In welke landen wordt er vermogenswinstbelasting geheven ?
- Verkoop uw huis zonder commissie
- Op zoek naar verhuurrendement in het buitenland ?
- Agenda Second Home Beurzen & Infodagen Internationaal vastgoed
- Verhuizen
- Vergelijking Energietarieven in Europese landen
- Vakwoordenboeken buitenlands onroerend goed
- Erven, nalatenschappen & successierechten in het buitenland
- Beursagenda Second Home & Emigratiebeurzen 2025
- Infodagen
- Vastgoed Promotie
- Succesvol uw (tweede) huis verkopen ?
-
Ontwikkeling huizenprijzen in de EU
- In welke landen zijn de huizenprijzen het hardste gestegen ?
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 4e kwartaal 2024
- Ontwikkeling huizenprijzen Frankrijk
- Ontwikkeling huizenprijzen Spanje per regio
- Ontwikkeling huizenprijzen Portugal per regio
- Ontwikkeling huizenprijzen Scandinavische landen
- Huizen van onze leden
- Updates via sociale media
- Mondi
- Zoekopdrachten
-
-
Updates 2025
- Een finca of oud dorpshuis in het achterland van de Costa Blanca ?
- Een derde van starters overweegt naar buitenland te verhuizen: 'In Nederland een huis kopen zit er niet meer in'
- Naar Duitsland verhuizen om woningmarkt te ontvluchten
- Helft huizenbeleggers kiest voor buitenland, 'gevolgen voor woningzoekers'
- Valkuilen bij overname chambre d'hotes of camping in Frankrijk
- Bruto minimumloon & koopkracht per land
- Hogere fiscale lasten maken investeren in tweede woning in Nederland minder aantrekkelijk
- Emigreren na uw pensioen ?
- Ontwikkeling huizenprijzen in Europa 2025 Q1 t.o.v. 2024 Q1
- Soorten verhuur in Frankrijk, looptijd en verlenging
- Ontwikkeling huizenprijzen Curaçao; huizenprijzen exploderen
- Onderzoek Rabobank: Jongeren geven de moed op om in Nederland een eigen huis te kunnen kopen
- De Zweedse huizenmarkt
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 4e kwartaal 2024
- Ontwikkeling huizenprijzen Scandinavische landen
- Nederlanders kopen huis over de grens in Duitsland, maar komen voor grote uitdagingen te staan
- Uitpondgolf leidt tot kapitaalvlucht naar het buitenland
- Dieptepunt op de Nederlandse woningmarkt
- Scandinavische landen weer in de top 4 in het World Happiness Report 2025
- Financiering Portugees onroerend goed
- Kunt u illegale bouw in Spanje legaliseren ?
- De Toekomst van Vakantiewoningen in Noorwegen
- De Sleutelverklaring
- Verkoop van uw huis in Portugal en de Mais Valias
- De Italiaanse Geometra. Onmisbaar bij aan- en verkoop
- Wat voor soort onroerend goed wordt er in Noorwegen aangeboden ?
- AOW gat bij emigratie en pensioenopbouw in het buitenland
- Tarieven Zweedse inkomstenbelasting 2025
- Aankoop Australisch onroerend goed door buitenlanders tijdelijk verboden
- Portugese NHR afgeschaft en vervangen door IFICI
- Hoge boetes illegale verhuur in Andalusië
- Florence verbiedt gebruik van sleutelkastjes voor vakantiewoningen
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 3e kwartaal 2024
- Portugal : Licença de habitabilidade of Licença de habitação is niet meer nodig
- Griekenland : De E-ID voor Grieks onroerend goed
- Analyse vastgoedmarkt in Valencia
- Emigreren en de Nederlandse ZVW + woonlandfactoren
- Een huis in Spanje of Frankrijk nalaten… en dan….
- Financiering van Spaans onroerend goed
- Financiering Frans onroerend goed
- Financiering van nieuwbouw in Spanje
- Wat is een modaal inkomen werkelijk waard, naar koopkracht per land ?
- Italie : Bonus casa 2026 voor renovaties en vervangen van apparaten
- Wijziging Nederlands-Duits belastingverdrag: sneller sprake van een vaste inrichting !
- Box 3 effect jaagt Nederlandse huizenkoper de Spaanse vastgoedmarkt op
- Overzicht Europese landen met hoogste en laagste toptarieven inkomstenbelasting
- Landen, waar de huizenprijzen het hardste en het minst hard stijgen
-
Updates 2024
- Blijven of vertrekken ? Hoeveel gaat het u extra kosten om in 2025 in Nederland te blijven ?
- Uitspraak Hoge Raad : ongerealiseerde waardestijging telt mee in box 3, eigen gebruik 2e woning blijft buiten beschouwing
- Verschil aankoopprocedure tussen Nederland en Duitsland
- Uw huis in Frankrijk verhuren via Gites.nl
- Nederland weer een stuk duurder geworden
- Wonen in De Marken (Italie) en de aankoop van een boerenhoeve of landhuis
- Ontwikkeling huizenprijzen per Spaanse regio tot en met 4e kwartaal 2023
- Wel of geen twee testamenten voor uw bezit in het buitenland ?
- Nederlandse hypotheekschuld de hoogste van heel Europa
- Emigreren kan op je oude dag veel geld kosten.
- Vergelijking minimumlonen in enkele EU-landen
- Ontwikkelingen huizenprijzen in de EU 2e kwartaal 2024
- Infodag Frankrijk 1 december 2024 in Den Haag
- Maison en France Infodag 14 december 2024
- Terugblik Second Home Beurs in Den Bosch
- Inflatiecijfers binnen de EU augustus 2024
- Nederlandse huurprijzen rijzen de pan uit
- Rechtszaak tegen Europarcs; Eigen grond of niet ?
- Het programma Ik Vertrek is op zoek naar nieuwe deelnemers
- Twijfel over houdbaarheid belasting op leningen van eigen bv; maak bezwaar
- Permanente bewoning in een recreatiewoning
- Vergelijking kosten van levensonderhoud EU-landen
- Kosten van levensonderhoud in Hongarije ruim 33% lager dan in Nederland.
- Boodschappen in het buitenland goedkoper
- Investeren in een vakantiewoning buiten Nederland steeds aantrekkelijker
- Kansen op de Franse woningmarkt ?
- Verlenging gunstig belastingregime voor kenniswerkers in Zweden
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU 2010-2024
- Online werken ; Welk land is het beste land om vanuit te werken
- Ontwikkeling huizenprijzen 2024 - Q1
- Aanpassing Nederlands-Duits belastingverdrag
- Relatieve woonlasten in Nederland hoger dan in meeste EU-landen
- Ontwikkelingen op de Griekse woningmarkt
- In Barcelona wordt de verhuur van appartementen ind 2028 verboden
- Uitspraak Hoge Raad : Waardestijging vakantiewoning in Nederland wordt als rendement beschouwd
- De Nederlandse Zvw in het buitenland en de Woonlandfactor 2024
- Hongarije; Het alternatief ?
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 4e kwartaal 2023
- Aantal emigranten vanuit Nederland weer gestegen
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU-landen 2023 Q3
- Met een jong gezin emigreren naar de Costa Blanca Zuid
- AOW leeftijden per land
- Duurste recreatiewoning van Nederland
- Lange wachttijden voor Nederlands paspoort of ID-kaart
- Wonen in het buitenland: Burgerservicenummer (BSN) kwijt
- Fors hogere vermogensrendementsheffing voor Nederlandse spaarders.
- Graaiflatie woord van 2023 of is het Graai-overheid ?
- Nieuwe wetgeving verhuur vakantiewoningen Andalusie
- Hoge Raad zet streep door herstelwet
- Hoge Raad : ongerealiseerde winst belast is in box 3
- Nederlandse invasie in Zweden
- Nieuw belastingplan & eigenaar recreatiewoning in Nederland
- Miljoenenpanden aan de Nederlandse en Belgische kust in trek bij rijke Duitsers
- Nieuwe belastingplafonds van het micro-BIC-regime in Frankrijk 2024
- Nieuwe TV serie : Een huis in de zon onder een ton (RTL 4)
-
Updates & laatste nieuws 2023
- Woonlandfactoren premie CAK 2024 bekend
- Nederlandse Zelfstandigenaftrek als u in het buitenland woont
- Kosten van levensonderhoud per land
- Ontwikkelingen huizenprijzen wereldwijd per land in de afgelopen 15 jaar
- Forfaitaire rendementspercentages box 3 voor 2024 bekend
- Einde belastingregime voor niet-gewone ingezetenen in Portugal
- Aankoop vastgoed in belastingparadijs Bulgarije
- Waarom investeren in Nederlands vastgoed niet meer interessant is ?
- Camping kopen in Frankrijk; de drie belangrijkste vragen
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 2e kwartaal 2023
- Terugblik Second Home Beurs Utrecht najaar 2023
- Nieuwe wetgeving 2023 voor geregistreerde makelaars in Spanje
- Welke koophuizen zijn in Nederland bereikbaar met een modaal inkomen ?
- Surtaxe d'habitation op Uw 2e huis in Frankrijk
- De Italiaanse makelaardij en de verschillen met Nederland
- Online oriënteren; let op bij Italiaanse portals
- Nieuwe box 3 heffing vanaf 2027
- Gedwongen verhuur van leegstaande woningen in Portugal
- Financiering Italiaans onroerend goed
- Hongarije Plaza 23 september 2023 - Barneveld
- Nieuw Nederlands-Belgisch Belastingverdrag
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 1e kwartaal 2023
- Ondernemen in Frankrijk
- Zweden populairder als zomer- en woonbestemming.
- Box 3 | Nieuwe Uitspraak Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden (Hof) 5 juli 2023
- Uitspraak Rechtbank Gepensioneerd echtpaar kwalificeert niet als buitenlands belastingplichtig
- Quality of Life Index
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 1e kwartaal 2023
- Welke landen hebben het beste vestigingsklimaat voor bedrijven
- Hoeveel moet starter verdienen om in Nederland een huis te kopen ?
- Jubelton verdwijnt ; welke mogelijkheden zijn er nog ?
- Hollandse Makelaars aan de Costa; commentaar en advies
- Ik Vertrek (Frankrijk) : commentaar & advies
- Overweegt u verkoop van uw huis in Spanje ?
- Nieuw Belgisch belastingregime voor uw tweede huis in het buitenland !
- Nederlandse versus Spaanse overdrachtsbelasting
- Droomhuis Gezocht (Italië) : commentaar & advies
- Nederlandse versus Portugese overdrachtsbelasting
- Nederlandse versus Franse overdrachtsbelasting
- Nederlandse versus Curaçaose overdrachtsbelasting
- Droomhuis Gezocht (Zweden) : commentaar & advies
- Nederlandse versus Italiaanse overdrachtsbelasting
- Belastingdienst schort vermogensheffing in box 3 voorlopig op
- Ontwikkelingen huizenprijzen in de EU 3e kwartaal 2021
- Wijziging tarief overdrachtsbelasting bij aankoop tweede woning in Nederland
- Aangifte verhuur van uw Nederlandse woning aan toeristen
- Hervormingen box 3 in 2022
- Nieuwe box 3 vrijstelling en heffingen in 2021
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 3e kwartaal 2020
- Moet u uw Nederlandse eigen woning verkopen bij emigratie ?
- Uitspraak Europese Hof inzake Airbnb regulering
- Checklist vraagprijs
- Checklist Locatiekeuze
- Beperking lenen bij de eigen bv
- Koopkracht per land op basis van Big Mac Index
- Resultaten (aandelen) indexen versus House Price Index
- Luchtkwaliteit in Europa
- Kosten van levensonderhoud per land
- Einde Keuzemogelijkheid binnen- en buitenlandse belastingplicht
- Met Nederlands pensioen of uitkering naar het buitenland en de ZVW
- DigiD aanvragen als u in het buitenland woont
- Emigratie neemt weer toe
- Vooruitzichten huizenmarkt
- Ontwikkeling Duitse vastgoedmarkt
- Nieuwe Europese Erfrechtverordening
- Volop mogelijkheden voor aanschaf tweede woning
- De noodzaak van een levenstestament
- Wijzigingen in box 3 vanaf 2017 en uw tweede huis
- Terug naar Nederland, opname in een verpleeghuis en uw eigen bijdrage
- Meenemen van huisdieren
- Archief Nieuwsbrieven
- Hoe snel verdampt 100.000 euro aan spaargeld ?
- Emigratie is een belastbaar moment
- Vergelijking hypotheekrente Europese landen
- Meest favoriete expat landen
- Woonplaatsonderzoek door de Nederlandse fiscus
- Rente op spaartegoeden naar 0%
- Afkoop pensioen na emigratie
- Is ondernemen in Nederland nog interessant ? Of toch maar een zaak in Spanje opstarten ?
- Een tweede huis in het buitenland en box 3.
- Coronacrisis verbreedt horizon van woningzoekers
- Purchase Power Index 2021
- Kwaliteit van leven index per land
- Is een (tweede) huis in het buitenland in deze tijd een goed alternatief ?
- Wordt Nederland minder interessant voor onroerendgoedbeleggers ?
- AOW in Frankrijk en belastingvoordelen in Nederland; uitspraak in hoger beroep
- AOW in Portugal; Waar wordt AOW belast ? Uitspraak Hoge Raad
- Belgisch pensioen en belastingheffing in Portugal
- Ontwikkeling Italiaanse vastgoedmarkt tijdens corona jaar 2020
- Gezondste landen om te leven
- De 90% eis voor buitenlands belastingplichtigen is niet langer heilig
- Wonen in het buitenland en de Wet excessief lenen bij de eigen vennootschap
- Wonen buiten Nederland en inkomen uit Nederland. Aangifte kan lonend zijn.
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 1e kwartaal 2021
- Hoe ziet de belastingheffing in box 3 eruit in 2022 ?
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 2e kwartaal 2021
- Terugblik Second Home Beurs najaar 2021
- Uw Franse huis verkocht in 2019 of daarna ? Vraag teveel betaalde plus-value terug
- Vergelijking kosten van levensonderhoud tussen landen
- Europese consumentenprijsindex (HICP)
- Vanwege de hoge inflatie wordt u slapend armer
- Gemiddelde huizenprijs in Europese landen
- Bloot eigendom woning in Frankrijk belast in box 3
- Vacature bij Nederlands-Spaans advocatenkantoor
- Overzicht brandstofprijzen in Europa
- Kosten van levensonderhoud Spanje
- Kosten van levensonderhoud Frankrijk
- Kosten levensonderhoud Portugal 2022
- Kosten van levensonderhoud Duitsland
- Kosten van levensonderhoud Italië
- Kosten van levensonderhoud Griekenland
- Kosten levensonderhoud Oostenrijk
- Kosten van levensonderhoud Zweden
- Kosten van levensonderhoud Tsjechië
- Kosten levensonderhoud Zuid-Afrika
- Emigratie en uw AOW- & ANW opbouw
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU
- Pensioenmigrant heeft zelden spijt
- Emigreren naar Duitsland ? Hoe pak je zo iets aan ?
- Aankoop Italiaans onroerend goed en de Usi Civici
- Waar stijgen de prijzen het hardst ?
- Beste steden om te leven
- Veel gestelde vragen over huidige stand van zaken vermogensbelasting en box 3-heffing
- Nederlandse gasprijzen behoren tot de hoogste van Europa
- Nederlands spaargeld verdampt sneller vergeleken met andere landen in de Eurozone
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU (Q1 2022 t.o.v. Q1 2021)
- Emigratiecijfers 2021
- Nederlandse gasprijzen vergeleken met andere Europese landen
- Belastingplan 2023 Box 3
- Belastingplan 2023
- Nederlandse overdrachtsbelasting voor beleggingen verhoogd
- Jubelton verdwijnt
- Wet excessief lenen bij eigen vennootschap
- Wijziging Wet flexibel werken – Mogen grenswerkers ook werken waar ze willen?
- Emigratie van Nederlanders, naar leeftijd en land van bestemming
- Is beleggen in Nederlands onroerend goed nog interessant ?
- Ontwikkeling Nederlandse versus de buitenlandse woningmarkt
- Waarde Nederlandse huurwoningen daalt flink in 2023 en 2024; herbeleggen in het buitenland ?
- Wet excessief lenen bij eigen vennootschap
- Archief landen-nieuwsbrieven
-
- Emigreren ?
- Belastingadvies
- Starten van een B&B
- Vastgoed promotie
- Op zoek naar verhuurrendement in het buitenland ?
- Verhuren via HomeAway
- Verzekeringen
- Video Info Reportages over wonen en onroerend goed in het buitenland
- Webinars
- Ziektekostenverzekering
-
- Landeninformatie:
- Andorra
- Argentinië
- Aruba
- Australië
-
België
-
Updates en nieuws
- Nederland heffingsbevoegd over lijfrente-uitkering inwoner van België
- Melding buitenlandse bankrekeningen
- Registratierecht bij aankoop Belgisch onroerend goed
- Meerwaardebelasting bij verkoop van Belgisch onroerend goed
- Nieuwe onroerende schenkingstarieven voor Vlaanderen
- Ontwikkeling Belgische huizenmarkt
- Renovatiepremie blijft toch voortbestaan
- In welke Vlaamse gemeenten zijn appartementen het duurst en in welke het goedkoopst?
- In welke Vlaamse gemeenten zijn villa's het duurste en in welke het goedkoopste ?
- Ontwikkeling vastgoed aan de Belgische kust
- In België staan zes op de tien woningen te koop door scheiding of overlijden
- Een woning discreet verkopen; stille verkoop
- Gesplitste aankoop (tussen ouders en kinderen)
- Diploma automatisch geldig in hele Benelux
- Financiering Belgisch onroerend goed
- Wijziging registratierecht bij aankoop Belgisch onroerend goed
- Ardennen
- Hoge Venen
- Luik
- Luxemburg
- Namen
- Oostkantons
- Wallonië
- DBBM
- Financiering Belgisch onroerend goed
- Verhuur vakantiewoningen
- Overzicht Nederlandstalige makelaars in België
-
Updates en nieuws
- Bonaire
- Brazilie
- Canada
- Caribisch Nederland
-
Curaçao
-
Updates en nieuws
- De bedenktijd in een koopcontract op Curaçao
- Onroerende zaak belasting op Curacao ingevoerd
- Woning expat na tijdelijke verhuur geen eigen woning meer
- Verplaatsing feitelijke leiding BV naar de Antillen
- Nieuwe Belastingregeling Nederland-Curaçao (BNR)
- Inhouding van dividendbelasting
- Voorkoming dubbele belastingheffing Nederland-Curaçao
- Belastingherziening op Curaçao. Wat is er veranderd ?
- Veel huizen op Curaçao in slechte staat
- Penshonado regeling
- Nederlands-Antiliaans wettelijk stelsel
- Aankoopproces onroerend goed op Curaçao
- Begeleiding bij emigratie naar Curaçao of Bonaire
- Economic (E)-Zone op Curaçao
- Nederlandse schenk- en erfbelasting en Stichting Particulier Fonds op Curaçao
- Stichting Particulier Fonds; Een praktijkgeval en uitspraak Hoge Raad
- Ontwikkeling Oostpunt Curaçao
- Aankoopbegeleiding
- Begeleiding bij vestiging op Curaçao
- Makelaars
- Piscadera Bay
- Verhuur vakantiewoningen
- Verhuizers
- Coral Estate
-
Updates en nieuws
- Cyprus
- Denemarken
-
Duitsland
-
Updates en nieuws
- Verschillen Nederlands-Duits Erfrecht
- Makelaarsvergoeding voor rekening van de opdrachtgever
- Verzekeringen en hypotheken in Duitsland
- Belastingheffing over een vakantiewoning in Duitsland
- Energielabel verplicht bij verkoop en verhuur van een huis in Duitsland
- Tarieven Duitse overdrachtsbelasting (Grunderwerbsteuer)
- Nieuw Nederlands-Duits Belastingverdrag
- Ontwikkeling Duitse vastgoedmarkt
- Tweede huis in Duitsland wint aan populariteit
- Eifel
- Nedersaksen
- Sauerland
- Advocatenkantoren
- Belastingadvies
- De Binnen Buitenland Makelaar
- Financiering Duits onroerend goed
- Hypotheken
- Notariskantoren
- Verzekeringen
- Verhuur vakantiewoningen
- Zorgverzekeringen
- Nederlandstalige makelaars in Duitsland
- Duitse regio's
- Emigratie-advies
-
Updates en nieuws
- Dominicaanse Republiek
-
Frankrijk
-
Updates en nieuws 2025
- Waarom is een goede taxatie zo belangrijk ?
- De Zuidwestelijke regio in Frankrijk wint aan terrein
- Successierechten versus vermogenswinstbelasting
- Nieuwe regels BTW-Teruggave bij Nieuwbouw aan de Côte d’Azur
- Vastgoed kopen in Frankrijk, het “avant-contrat” nader bekeken.
- Onderhoud en keuring schoorsteen vóór ondertekening koopcontract
- Hybride wonen in Frankrijk: wonen, werken en leven in balans
- Uw gids voor het kopen van een huis in Frankrijk
- Uw Franse huis verkopen met Nederlandse experts
- Franse hypotheek & acceptatie onderpand Frankrijk
- Aanbouw of verbetering van uw Franse woning en de bouwvergunning
- Minimumloon in Frankrijk op de 6e plaats in de EU
- Minimloon en koopkracht in EU
- Lyon winnaar van de Green Cities Europe Award 2024.
- Gelden mijn huwelijksvoorwaarden ook na emigratie naar Frankrijk?
- 3,1 miljoen leegstaande woningen in Frankrijk en nieuwe wetgeving
- Daling Franse huizenprijzen tot stilstand gekomen
- Hoe hebben de huizenprijzen zich per departement ontwikkeld ?
- Fiscale aanpassing Loueur en Meublé Non Professionnel
- Verhuurverbod woningen met energielabel G
- Woningcrisis in Frankrijk voorbij ?
- Goedkeuring Septic Tank bij verkoop van de woning
- Financieel voordeel bij isoleren van uw Franse woning.
- Leegstandsbelasting
- Top 10: de mooiste kustplaatsen aan de Cote d'Azur
- Huizenaanbod Frankrijk 2025
-
Updates en nieuws 2024
- Emigratie naar Frankrijk en de Nederlandse ZVW
- Hoeveel procent van het besteedbaar inkomen geeft men uit aan woonlasten ?
- Garantie Décennale & Assurance Dommage Ouvrage bij verbouwen van een woning
- Wie erft wat ? De langstlevende, uw kinderen en uw bezittingen in Frankrijk
- Uw Nederlandse levenstestament in Frankrijk
- Erfbelasting in Nederland en/of in Frankrijk ?
- Interview met Arno Voogd, vooraanstaand Frankrijk-expert
- Wonen in Zuid-Frankrijk populair bij jonge en oudere kopers vanwege rust en ruimte
-
In welk departement vindt u uw makelaar ?
- Alpes Maritimes
- Alsace
- Aquitaine
- Ardeche
- Auvergne
- Basse-Normandie
- Bretagne
- Bourgogne
- Centre
- Champagne-Ardenne
- Charente
- Corse
- Côte d' Azur
- Dordogne
- Drome
- Franse Alpen
- France-Comté
- Franse Antillen
- Gers
- Golf van Saint Tropez
- Haute Normandie
- Hérault
- Ile de France
- Languedoc Roussillon
- Limousin
- Lorraine
- Lot
- Lot-et-Garonne
- Midden Frankrijk
- Midi-Pyrénées
- Nord Pas-de-Calais
- Occitanië
- Pays de la Loire
- Périgord
- Picardie
- Poitou-Charente
- Provence
- Rhone Alpes
- Var
- Tarn-et-Garonne
- Vaucluse
- Vogezen
-
Updates en nieuws 2023
- Nieuwe aangifteverplichting voor eigenaren van een Franse woning
- De overbruggingswet en box 3 vanaf 2023
- Een (vakantie)huis in Frankrijk ? Houdt rekening met het Franse erfrecht en de Franse erfbelasting.
- Uit de praktijk: Een erfenis met een verrassende wending
- Bent u verpachter (zonder het te weten)?
- Huren versus kopen van onroerend goed in Frankrijk
- De Franse onroerend goed markt volgens France4U makelaar
- Camping kopen in Frankrijk; de drie belangrijkste vragen
- Ondernemen in Frankrijk
- De glazen bol, oftewel de Franse huizenmarkt à la campagne.
- Waarom investeren in Nederlands vastgoed niet meer interessant is ?
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 2e kwartaal 2023
- Speellijst theaterconcert Vive la Chanson!
- Maison en France Infodag 25 november 2023 Baarn
- Surtaxe d'habitation op Uw 2e huis in Frankrijk
-
Updates en nieuws 2022
- De Franse Inkomstenbelasting & het belastbare inkomen 2022
- Algemene belastingverminderingen en forfaitaire aftrekposten 2022
- Emigreren naar Frankrijk om kosten te besparen ?
- Welke erfrecht is van toepassing bij overlijden en de EVV
- Ontwikkeling huizenprijzen Frankrijk vergeleken met EU-landen
- Vraag teveel betaalde plus-value terug
- Waarom investeren in een huis in Frankrijk een goed idee is ?
- Verbouwen van uw huis in Frankrijk
- Uw buitenlandse vakantiehuis verzekerd op een Nederlandse polis ?
- Waarom een aankoopmakelaar in Frankrijk een goed idee is ?
- Vergelijking gasprijzen Nederland en Frankrijk
- Mijn eerste jaar in Frankrijk
- Trends en de glazenbol voor 2023
- B&D France sinds 1995 actief in Frankrijk
- Occitanie, de ongekende parel van Frankrijk
- Nieuwbouw in Frankrijk ; juridische en fiscale aspecten
- Ontwikkeling huizenprijzen Frans onroerend goed per departement
- Adviesbureaus (juridisch, fiscaal, financieel)
- Aankoopbegeleiding
- Nederlandstalige juristen, advocaten, notarissen, bouwkundigen bij aankoop Frans vastgoed
- Bouwbegeleiding
- Bouwkundige aankoopkeuringen
- Taxaties
- Commercieel onroerend goed (Campings, Hotels, Chambres d’Hôtes, Gîtes)
- Notarissen
- Starten van een bedrijf in Frankrijk
- Verkoopbegeleiding
- Overzicht departementen in Frankrijk op nummer
- Nederlandstalige makelaars in Frankrijk
- Auto-Entrepreneur (ZZP'er) in Frankrijk
- Kastelen, Manoirs, Landgoederen
- Frans Erfrecht en de Europese Erfrechtverordening
- Verhuur vakantiewoningen
- Klimaat per departement
-
Updates en nieuws 2020
- Het schenken van uw huis aan uw kinderen
- Vraag teveel betaalde plus value terug
- Mede-eigendom na echtscheiding
- Aandelenoverdracht SCI, wat komt hierbij kijken
- Steeds meer bakkers sluiten hun deuren
- Bent u nu wel of geen ingezetene in Frankrijk ?
- Overdracht ouders aan kinderen
- Nieuw wetsvoorstel; gedeeltelijke afkoop pensioen
- Uw tweede huis in Frankrijk en box 3
- Vanaf 2020 alleen nog belastingaangifte online
- Ongunstiger tarief voor niet-residenten in Frankrijk
- Tips voor het bezichtigen van een huis in Frankrijk
- Plus value terugvragen voor 31-12-2020
-
Updates en nieuws 2019
- Woonplaatsonderzoek door de Nederlandse fiscus
- Maison en France Kasteeldag 24 november 2019 in Doorn
- Hoe herken je een illegale Chambres d'hôtes?
- Taxatie van een Franse woning
- Verkoop van uw Franse woning in 2019 en de plus-value
- Belastingwijzigingen voor niet-inwoners van Frankrijk in 2019
- Bent u nu wel of geen ingezetene van Frankrijk ?
- Verlaging inkomstenbelasting bij investeren in een bouwval
- Bronheffing loonbelasting ingehouden door werkgever
- Belastingcontrole via sociale media
- Verhoging Verhuurbelasting
- Renteloze lening voor energiebesparende maatregelen
- Ontwikkeling huizenprijzen per departement
- Overzicht departementen in Frankrijk op nummer
- Wijzigingen in het (internationaal) huwelijksvermogensrecht
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU
- Tarieven inkomstenbelasting 2020
- Taxe d'habitation afgeschaft ?
- Hervormingen Franse vermogensbelasting
-
Updates en nieuws 2018
- Vraag te veel betaalde Plus Value voor 31-12-2018 terug !
- Leeftijdsgrenzen bij de financiering van een huis in Frankrijk
- Vergelijking bruto-netto loon in Nederland en Frankrijk
- Woonlandfactor Frankrijk voor Nederlandse zorgpremie verhoogd
- Inruilpremie voor Franse auto
- Wijziging taxe d'habitation
- Ondernemen in Frankrijk fiscaal interessanter
- Bedenktijd bij een hypotheekaanbod
- Verlaging Franse vermogensbelasting
- Hoe snel verdampt 100.000 euro aan spaargeld ?
- Verlaging Franse vennootschapsbelasting
- Actuele berekening Plus Value
- Uw vakantiehuis in Frankrijk in Nederland verzekerd
- Frans kentekenbewijs (Carte Grise)
- Ontwikkeling Franse Vastgoedmarkt per departement
- Terugbetaling van te veel betaalde Plus-Valuebelasting; er gloort weer hoop!
- Nederlandse Box 3 tarieven 2019
-
Updates en nieuws 2017
- Nieuwe aandachtspunten Europese Erfrechtverordening
- Zelf klussen aan uw huis ? Let op de valkuilen !
- Waardebepaling van uw huis in Frankrijk
- Verplichte isolatiewerkzaamheden
- Nieuwe verkeersvoorschriften
- Afschaffing Taxe d’Habitation voor eerste woning ?
- Verlaging vennootschapsbelasting
- Gedeeltelijke afschaffing vermogensbelasting ?
- Geldigheidsduur bouwvergunning verlengd
- Plan d’occupation des sols (POS) afgeschaft.
- Ontwikkeling Franse hypotheekrente
- Laatste kans om onterecht betaalde Plus Value terug te vragen
- Wijzigingen in box 3 vanaf 2017 en uw tweede huis
- Ontwikkeling Franse Vastgoedmarkt per departement
- Fiscaal voordelig wonen onder de Franse zon
- Kopers vakantiewoning in Frankrijk steeds jonger
- Vastgoedontwikkelingen in en rond Saint Tropez
- Particulier aanbod van onze leden
-
Updates en nieuws 2016
- Onterecht betaalde Plus Value terugvragen
- Heffing sociale lasten bij verkoop onrechtmatig
- De Plus Value vóór de uitspraak van het Europese Hof
- De Plus Value; de laatste ontwikkelingen
- Europese Erfrechtverordening; Wat verandert er voor u ?
- Fiscaal vertegenwoordiger niet langer verplicht
- Rookmelder verplicht
- Ontwikkeling Huizenprijzen in Frankrijk 2014
- De Europese Erfrechtverordening; wat betekent dit voor u en uw huis in Frankrijk ?
- Vrijstellingsregeling van de plus-value op de résidence principale
- Verkoop van uw huis in Frankrijk; de laatste ontwikkelingen
- De Wet Pinel
- Tips bij verhuur
- Vestiging in het buitenland en uw eigen huis in Nederland
- Wijziging bedenktijd bij aankoop van een Franse woning
- Vermijd een kavel met bodemvervuiling
- Het Dossier Diagnostic Technique (DDT)
- Uw huurinkomsten bij de aanvraag van een hypotheek
- Aangifte erfbelasting ('La déclaration de succession')
- Terugvordering onterecht betaalde sociale contributies bij verkoop Frans onroerend goed
- Ontwikkeling Franse Vastgoedmarkt per departement
- Frans huizenaanbod van de maand mei 2020
- Frans huizenaanbod van de maand mei 2019
- Huizenaanbod van de maand voorjaar 2018
- Huizenaanbod van de maand najaar 2017
- Nieuwe regels BTW-Teruggave bij Nieuwbouw aan de Côte d’Azur
-
Updates en nieuws 2025
- Gibraltar
- Griekenland
- Groot Brittannië
- Hongarije
- Ierland
-
Italië
- Updates en nieuws 2024 & 2025
- Updates en nieuws 2023
-
Updates en nieuws 2021
- Ontwikkelingen op de Italiaanse huizenmarkt in 2020 en vooruitzichten voor 2021
- Duidelijkheid over de “Proposta di acquisto”- “Bod tot koop”
- Italiaanse onroerend goed markt
- Wonen in het buitenland en de Wet excessief lenen bij de eigen vennootschap
- Moet u uw Nederlandse (eigen) woning verkopen voordat u gaat emigreren?
- Uitspraak Europese Hof inzake Airbnb regulering
- Purchase Power Index 2021
- Italiaanse subsidies bij woningrenovaties
- Kopen van tekening en uw aanbetaling
- Kopen op een veiling
- Uw auto met Nederlands of Italiaans kenteken in Italië
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU tot en met 1e kwartaal 2021
- Wonen buiten Nederland en inkomen uit Nederland. Belastingaangifte kan lonend zijn.
- 10 Redenen voor vestiging in Abruzzo
- De voordelen van het Italiaanse "Non Dom" Belastingregime
- Uw droomhuis in Italië is dichterbij dan u denkt.
- Aankoopbegeleiding
- Advocaten Italiaans recht
- Bouwkundig advies
- Financieren van uw tweede huis
- Juridische, fiscale en bouwkundige adviseurs bij aankoop van een huis en vestiging in Italië
- Juridisch advies
- Architecten
- Bouwbedrijf
- Renovatie en verbouwingen
- Verhuur vakantiewoningen
- Verhuizen naar Italie
- In welke Italiaanse regio vindt u uw Nederlandstalige makelaar ?
- Abruzzo
- Amalfi - Sorrento
- Basilicata
- Bloemenriviera
- Calabria
- Campania
- De Marken (Le Marche)
- Emilia
- Emilia Romagna
- Friuli-Venezia Giulia
- Dolomieten
- Lago d'Orta
- Lago di Como
- Lago di Garda
- Lago d'Idro
- Lago d'Iseo
- Lago di Lugano
- Lago di Varese
- Lago Maggiore
- Lazio
- Ligurië
- Lombardia
- Molise
- Piemonte
- Perché Puglia?
- Puglia
- Romagna
- Sardegna (Sardinië)
- Sicilië
- Toscane
- Trentino-Alto Adige
- Umbrië
- Valle d'Aosta
- Veneto
- Zonne-energie voor uw huis in Italië
- Italië specialist
- Perché Puglia?
- Huis van de maand najaar 2021
- Aanbod van de maand 2019
- Aanbod van de maand maart 2019
- Aanbod van de maand 2018
- Updates 2020
-
Updates 2019
- Uitbreiding en verbouwing van uw huis in Italië (nieuwe wetgeving)
- Fiscale voordelen voor eigenaren van een huis in Italië in 2019
- Ontwikkelingen op de Italiaanse vastgoedmarkt
- Een woning kopen in Italië: een goede investering of niet?
- Kopen van tekening en uw aanbetaling
- De Charme van een vergeten streekje
- Agriturismo
- Vergelijking tarieven inkomstenbelasting
- Tarieven Italiaanse inkomstenbelasting 2019
- Kosten van levensonderhoud per land
- Bouwen in Zuid-Italië
- Perché Puglia?
- Top 10 Redenen voor een bezoek aan Abruzzo
-
Updates 2017
- Prijsverschillen tussen Nederland, België en Italië
- Ontwikikeling huizenprijzen in de EU
- Ontwikkeling huizenprijzen in de grote steden
- Tarieven Italiaanse inkomstenbelasting
- Voordelen van het Italiaanse Non-Dome Belastingregime
- Nieuwe belastingregime inkomende werknemers en zelfstandigen
- Verlaging Italiaanse vennootschapsbelasting
- Met Nederlands pensioen of uitkering naar Italië en de Nederlandse ZVW
- Voorkom vermogensrendementsheffing door koop buitenlandse vakantiewoning
- Ontwikkelingen op de Italiaanse onroerend goed markt
- Is 2017 een goed jaar om in te stappen in de Italiaanse onroerend goed markt ?
- Een huis kopen via een vennootschap, pas op !
- Uw bezittingen in Italië en de Europese Erfrechtverordening.
- Huwelijksgoederenrecht en erfenis zonder testament
- Italiaans kenteken zonder inschrijving
- Het belang van een goed zoekprofiel
- Hoogwaardig Vastgoed in Midden Italië
- Een huis kopen in Bella Italia
- Registratiebelasting bij aankoop Italiaans onroerend goed
- Belastingconsequenties bij aankoop huis in het buitenland
-
Updates 2015
- Ontwikkeling huizenprijzen in Italie
- De Europese Erfrechtverordening; wat verandert er voor u ?
- Betaling van de koopsom; nieuwe regels
- Verplichte Mediation (La mediazione obbligatoria)
- De Italiaanse overdrachtsbelasting; de nieuwe tarieven
- Cedolare Secca; nieuw fiscaal regime voor woningbezitters
- Registreren en inschrijven voorlopig koopcontract
- Nieuwe gemeentelijke belastingen
- Bouwen in aardbevingsgebied
- Fiscaal voordeel bij verbouwen en onderhoud
- Het Kadaster
- Het Italiaanse onroerendgoedregister
- Einde Keuzemogelijkheid binnen- en buitenlandse belastingplicht
- Huwelijksgoederenrecht en erfenis zonder testament
- Certifcato di Destinazione Urbanistica (CDU)
- Wel of niet uitschrijven uit Nederland ?
- Veneto
- Kaap Verdische Eilanden
- Kroatië
- Liechtenstein
- Luxemburg
- Malta
- Marokko
- Mexico
- Monaco
- Nederland
- Nieuw Zeeland
- Noorwegen
-
Oostenrijk
- Updates en nieuws 2024
- Updates en nieuws 2022
-
Updates en nieuws 2020
- Waar zou u willen wonen als het gaat om de luchtkwaliteit ?
- Nieuw tarief overdrachtsbelasting bij aankoop 2e huis in Nederland en vergelijking met Oostenrijk
- Beperking lenen bij de eigen BV
- Nieuwe box 3 vrijstelling en heffingen in 2021
- Woonplaatsonderzoek door de Nederlandse fiscus
- Kosten van levensonderhoud per land
- Tarieven Oostenrijkse inkomstenbelasting 2020
- World Happiness Index
- Huizenprijs Index EU-landen
- Oostenrijkse BTW op uw Oostenrijkse verhuurinkomsten
- Belastingheffing bij verkoop van onroerend goed in Oostenrijk
- Huis van de maand 2020
-
Updates en nieuws 2019
- Europese Huwelijksvermogensrechtverordening per 29 januari 2019
- Woonplaatsonderzoek door de Nederlandse fiscus
- Nederlandse fiscale aspecten bij bezit van een 2e huis in Oostenrijk
- Belastingheffing bij verkoop van onroerend goed in Oostenrijk
- Index kosten van levensonderhoud Oostenrijk
- Ontwikkeling huizenprijzen in Oostenrijk
- Ontwikkelingen huizenprijzen in de EU
- 2019 een van de meest sneeuwvolle jaren in de Alpen
- Huis van de maand
- Huizenaanbod in Oostenrijk
-
Laatste nieuws en updates
- Hauptwohnsitz of Zweitwohnsitz
- Teruggave Oostenrijkse BTW bij nieuwbouw
- Oostenrijkse Energie Ausweis
- Investering voor plezier of rendement ?
- Oostenrijk één na rijkste EU-land
- Oostenrijkse belasting op arbeid
- Uitschrijving bij vertrek uit Nederland
- Sterk groeiende woonbelangstelling Karinthië
- Waardevastheid van de woning
- Ontwikkeling huizenprijzen Oostenrijk 2013-2016
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU 2016
- Deelnemers handboek Wonen en kopen in Oostenrijk
- Verzekeren van uw vakantiehuis in Oostenrijk
- Belasting bij verkoop van uw Oostenrijkse woning
- Fiscaal advies
- Juridische en fiscaal advies
- Advocaten
- Karinthië
- Niederösterreich
- Oberösterreich
- Salzburgerland
- Steiermark
- Tirol
- Vorarlberg
- Verhuur vakantiewoningen
- Binnen- en buitenlandse belastingplicht
- Oostenrijk Magazine
- Makelaars
- Polen
-
Portugal
- Nederlandstalige adviseurs, juridisch, fiscaal, financieel
- Overzicht Nederlandstalige makelaars in Portugal
- In welke regio vindt u uw makelaar ?
- Alentejo
- Algarve
- Blue Coast
- Costa de Prata (Zilver Kust)
- Lissabon
- Midden Portugal
- Verhuizers
- Verhuur Villa's
- Verzekeringen
- Financiering van een huis in Portugal
-
Updates en nieuws 2024 - 2025
- Ontwikkeling huizenprijzen Portugal & Europese landen 2024 - Q4
- Ontwikkeling huizenprijzen per regio
- De duurste en meest betaalbare locaties in Portugal
- Vooruitzichten op de Portugese vastgoedmarkt 2025
- Portugese economie zit in de lift
- Portugees Minimumloon weer gestegen
- Ontwikkelingen huizenprijzen Portugal 2e kwartaal 2024
- Lage inflatiecijfers in Portugal
- Ontwikkeling huizenprijzen Portugal 2013 - 2023
- Portugese regio's met de hoogste huizenprijzen per/m2
- Verwachting Portugese huizenprijzen in 2025
- Vergelijking kosten van levensonderhoud
- Verhoging vrijstellingsbedrag Portugese inkomstenbelasting
- De goedkoopste Portugese gemeenten
- Dalende hypotheekrentes
- Referendum verbod toeristische verhuur in Lissabon
- EU salarisranglijst : Portugal op de 18e plaats
- Portugal populair onder miljonairs
- Ontwikkeling huurprijzen in Portugal
- Betaling Portugese onroerendezaakbelasting
- Cash betalingen in Portugal; welke limieten gelden er ?
- De Luxe Vastgoedmarkt in de Algarve
- Investeren in een vakantiewoning buiten Nederland steeds aantrekkelijker
- Financiering van een huis in Portugal
- Thuiszorg in Portugal
- Aandeel buitenlandse kopers licht gedaald
- Ontwikkeling mediane huizenprijzen in Portugal
- Vergelijking kosten van levensonderhoud Nederland-Portugal
- Nieuwe wetgeving : Fiscaal vertegenwoordiger bij verhuur verplicht
- Waarom een goede belastingaangifte in Portugal belangrijk is
- Van alle EU-landen stijgen de huizenprijzen in Portugal het hardst (2025 Q1)
-
Updates en nieuws 2023
- Ontwikkelingen huizenprijzen wereldwijd per land in de afgelopen 15 jaar
- Gedwongen verhuur van leegstaande woningen in Portugal
- Ontwikkeling huizenprijzen in Portugal & de EU tot en met 2e kwartaal 2023
- Einde belastingregime voor niet-gewone ingezetenen in Portugal
- Box 3 | Nieuwe Uitspraak Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden (Hof) 5 juli 2023
- Quality of Life Index
- Stijging minimumloon in Portugal in 2024
- Gezondste landen om te leven, Portugal op 2
- Verwachting Portugese onroerend goed prijzen 2024
- Verlaging Portugese vermogenswinstbelasting bij verkoop onroerend goed.
- Mag je in Nederland met buitenlands kenteken rijden ?
- Record buitenlandse investeringen in Portugal
- Fortune Living actief in het centrale deel van de Algarve (o.a. Vilamoura & Vale do Lobo)
- Marcela Properties
- Een huis aan de Zilverkust
- Immo Portugal, specialist aan de Portugese Zilverkust
- Gasprijzen in Nederland het hoogst van heel Europa
- Bemiddeling voor toonaangevende en exclusieve Portugese projectontwikkelaars
- Costa de Prata - de Zilverkust
- Verwachting Portugese onroerend goed prijzen 2024
- Huizenaanbod van de maand voorjaar 2021
-
Updates en nieuws 2021
- Juridische voordelen van een testament in Portugal
- Uitspraak Hoge Raad : AOW en WAO in Portugal belast
- Veranderingen box 3 heffing in Nederland
- Wonen in het buitenland en de Wet excessief lenen bij de eigen vennootschap
- Ontwikkeling huizenprijzen in de Europese Unie tot en met 3e kwartaal 2020
- Emigratie naar Portugal en uw AOW-uitkering
- Woonlandfactor 2021 ZVW buitenland bijdrage is bekend en wordt ingehouden op uw pensioen
- Portugal één van de gezondste landen om te wonen.
- Kosten levensonderhoud Portugal
- Ontwikkelingen huizenprijzen in Portugal 2020
- Tarieven Portugese inkomstenbelasting 2020
- Stand van zaken rechtszaken box 3 heffing
- Purchase Power Index 2021
- Huizenaanbod van de maand voorjaar 2020
-
Updates en nieuws 2020
-
- House Price Index (Ontwikkeling huizenprijzen in de EU) 2019
- Costa Azul (The Blue Coast)
- Waar dient u uw klacht in als aannemer/verkoper niet repareert
- Verzekeren van uw huis in Portugal met een Nederlandse polis
- Klimaat Zilverkust
- Let bij aankoop woning in Portugal ook op verhuurrendementen
- Garantietermijn bij constructiegebreken
- Minimumloon Portugal - Nederland - België 2020
- Prijsverschillen Portugal - Nederland - België
- Video-sfeerimpressie Zilverkust
- Makelaar aan de Zilverkust
- Algarve na corona
- 11 Redenen om een huis in Portugal te kopen
- Anders leven en ouder worden in Portugal
- Wat zijn de bijkomende kosten bij aankoop en bezit van een huis in Portugal
- Wat is de rol van een advocaat bij de aankoop in Portugal
- Kopen in de Beiras (het achterland van Portugal)
- Nederlands pensioen in Portugal
- Nieuwe luchthaven Lissabon
- Ontsnap aan de Nederlandse vermogensrendementsheffing
- Ontwikkeling huizenprijzen per Portugese regio 2018 - 2019
- Vergelijking kosten van levensonderhoud Nederland-Portugal 2019
- Tarieven Portugese inkomstenbelasting | belastbaar inkomen 2019 -2020
-
- Huizenaanbod van de maand voorjaar 2019
-
Updates en nieuws 2019
- Buitenlandse APK geldig in Nederland
- Resultaten (aandelen) indexen versus House Price Index
- 11 Redenen om een huis in Portugal te kopen
- Wat zijn bijkomende kosten bij aankoop in Portugal?
- Top 10 redenen waarom investeren in de Algarve ?
- Wat is de rol van een advocaat bij de aankoop ?
- Portugal: de beste keus voor gepensioneerden
- Nieuwe (verhuur) wet ALOJAMENTO LOCAL
- Klacht indienen tegen aannemer die in gebreke blijft
- Erfbelasting in Portugal
- Heffingvrij vermogen voor buitenlands belastingplichtigen
-
Updates en nieuws 2018
- Uw vakantiehuis in Portugal gewoon in Nederland verzekerd
- Nederlandse zorgverzekeringswet + woonlandfactor Portugal
- Vergelijking bruto-netto loon in verschillende landen
- Hogere ratings voor Portugal bij Fitch
- Tarieven Portugese inkomstenbelasting 2018
- Vermogenswinstbelasting onroerend goed vennootschappen voor niet-residenten
- Tweede luchthaven Lissabon in de planning
- Invoering vermogensbelasting in Portugal (AIMI)
- Licentie Alojamento Local
- Inhouding Nederlandse loonheffing op AOW
- Ontwikkelingen op de vastgoedmarkt Portugal
- Huizenaanbod van de maand voorjaar/zomer 2018
- Portugal Fiscaal Paradijs ?
- Europese Erfrechtverordening en uw tweede huis
- Nieuwe huurwetgeving in Portugal
- Invoer van uw auto in Portugal
- Huis van de maand
- Verhuur vakantiewoningen
- Noodhulp organisatie
- Bouwen in Portugal
- Verzekerd in Portugal via een Nederlandse maatschappij
- De Binnen Buitenland Makelaar
- Scandinavie
-
Spanje
- Overzicht Nederlandstalige makelaars in Spanje
- Aan welke Spaanse Costa vindt u uw makelaar ?
- Waar vindt u uw Nederlandstalige makelaar ?
- Accountants
- Architecten
- Begeleiding bij aan- en verkoop
- Belastingadvies & aangiftes
- Financiering Spaans Vastgoed
- Gestorias
- Notarissen
- Verhuizers
- Verhuur vakantiewoningen
- Verzekeringen
-
Spanje updates 2025
- Ontwikkeling huizenprijzen Spanje per regio
- Gevarendriehoek wordt vervangen door de V-16 waarschuwingslamp
- AIRbnb moet 65.000 Spaanse accommodaties blokkeren
- Record aantal verkopen sinds maart 2007
- Toestemming VvE nodig om toeristisch te mogen verhuren
- Buitenlandse kopers in Spanje
- Het Spaanse energielabel en de verkoop- en verhuurbaarheid van uw huis in Spanje
- Malaga stopt met de afgifte van vergunningen toeristische verhuur voor de komende 3 jaar
- Het Energielabel van de Spaanse woning en uw hypotheekaanvraag in Spanje
- Quote Magazine : "Cashen aan de Costa"
- Spectaculaire Spaanse hypotheekoptie voor Nederlanders met goed inkomensprofiel
- BBVA Research: 725.000 woningen tekort in 2027
- Stijgende huurprijzen
- Nieuwe factureringsregels voor zelfstandigen in Spanje
- BTW op energierekening aftrekbaar voor thuiswerkende zelfstandigen
- Instant bankoverschrijving in Spanje en EU verplicht
- Strengere gedragscode influencers
- Valencia beste stad ter wereld om met pensioen te gaan
- Miljoenen woningen mogen over vijf jaar niet meer verkocht of verhuurd worden in Spanje
- Record aantal inwoners in Spanje
- Andalusië: fincas, cortijos, haciendas en de LISTA wetgeving
- Aantal buitenlandse kopers in Spanje blijft stijgen
- Spanje updates
- Advocatenkantoren / Juridische dienstverlening
- Andalucia
- Administratiekantoren
- Barcelona
- Canarische Eilanden
- Costa Almería
- Costa del Azahar
- Costa Blanca
- Costa Blanca Noord
- Costa Blanca Zuid
- Costa Brava
- Costa Cálida
- Costa Dorada
- Costa del Sol
- Costa Tropical
- Ibiza
- Mallorca
- Mar Menor
- Murcia
- Valencia en omgeving
- Juridische, fiscale en financiële adviseurs
- Sparkling Spanish Talencursussen
-
Nieuws en updates 2024
- Vestiging in Spanje en de Nederlandse Zvw en de Woonlandfactor 2024
- Analyse Spaanse onroerend goed markt door enkele grote Spaanse banken
- Aankoop Spaans onroerend goed door Nederlanders en Belgen in 2023
- Ontwikkelingen huizenprijzen in Spanje per regio 2023 - Q4
- Gemiddelde uurlonen in de EU
- Nieuwe hogesnelheidstrein-verbinding (AVE) tussen Málaga, Alicante en Murcia
- Nieuwe wetgeving verhuur vakantiewoningen Andalusië
- Met een jong gezin emigreren naar de Costa Blanca Zuid
- Spaanse belastingdienst controleert extra op huurinkomsten
- 5 regels die anders zijn bij een hypotheek in Spanje
- De staat of de locatie, wat is belangrijker bij het aankopen van vastgoed?
- Aankoop van een Finca in Spanje
- Zonnepanelen in Spanje: alles wat je moet weten voordat je investeert
- Financiering van nieuwbouw in Spanje
-
Nieuws & Updates 2023
- Samen een huis kopen in Spanje
- Mag ondernemen in Nederland nog lonend zijn na Prinsjesdag ?
- Nederlandse of Spaanse hypotheek; vergelijking hypotheekrente
- Recordaantal Nederlanders koopt tweede huis in Spanje
- Nederlandse versus Spaanse woningmarkt
- Aangifte en tarieven Spaanse inkomstenbelasting 2023
- Kopen aan de Costa Brava & de woningmarkt
- Nederlandse versus Spaanse overdrachtsbelasting
- Belangrijkste motieven om te emigreren
- Voordelen ondernemen in Spanje t.o.v. Nederland
- Stijging Elektriciteitstarieven in Spanje
- Spaanse werkloosheid gedaald, maar blijft hoog
- Inflatiecijfers Spanje vergeleken met Nederland en Belgie
- Nieuwe fiscale grondslag Spaanse woning
- Medische behandeling in Nederland, als u in Spanje woont en in Spanje verzekerd bent
- Terugblik Second Home Beurs Utrecht 17 t/m 19 maart 2023
- Webinar Box 3 gemist ? Kijk webinar terug !
- Vakanteverhuur in Andalusie; beperkingen en verboden
- Wel of niet verplicht inschrijven als ingezetene in Spanje ?
-
Nieuws & Updates 2022
- Bouwen op het platteland van Andalusie gelimiteerd
- Nieuwe belastingwaarde voor aankoop, erfenis of schenking onroerend goed in Spanje
- Inkomstenbelasting voor huiseigenaren, die niet in Spanje wonen
- Betaling sociale zekerheidspremies door zelfstandigen in Spanje
- Ontwikkeling huizenprijzen in Spanje en de EU
- Nieuwe Nederlandse pensioenwet: 10% opname uit pensioenpot
- Vergelijking kosten van levensonderhoud Spanje - Nederland
- Box 3 en Uitspraak Hoge Raad Box 3
- Ontwikkeling huizenprijzen per Spaanse provincie (comunidad)
- Nieuwe (fiscale) wetgeving start-ups in Spanje & digitale nomaden
- Belangrijkste motieven om naar Spanje te emigreren
- Welke Spaanse regio's zijn het populairst onder buitenlandse kopers ?
- Spaanse vermogensbelasting 2022
- Tarieven Spaanse inkomstenbelasting 2022
- De APK Keuring als u met uw Nederlandse auto in Spanje verblijft
- Bijdrage Zorgverzekeringswet (ZVW) als u in Spanje woont
- Uw buitenlandse vakantiehuis verzekerd op een Nederlandse polis ?
- Verkoop van uw Spaanse woning
- Juridische aspecten bij aankoop van een huis aan de Costa del Sol
- De 10 beste gemeentes om te wonen rondom Valencia
- Energietarieven - vergelijking Nederland - Spanje
-
Nieuws en updates 2021
- ZVW bijdragen op uw pensioen/uitkering en de woonlandfactor 2021
- Wijzigingen Nederlandse box 3 heffing
- Wonen in het buitenland en de Wet excessief lenen bij de eigen vennootschap
- Spaanse erfbelasting 2021: 10 dingen om te weten
- Europees Certificaat voor Successie
- Licentie eerste bewoning in Andalusie + bewoningsrecht
- Corona en de Spaanse huizenmarkt
- Sparen tot je niets meer overhoudt of toch maar liever een huis in Spanje ?
- De Nederlandse huizenmarkt zit muurvast. Dan toch maar eens in Spanje kijken ?
- Nederlandse huizenmarkt: Weer minder huis voor je geld
- Cijfers over de huizenmarkt in de EU 2020 (Q4)
- Oud programmamanager bij Ik vertrek maakt dezelfde fouten
- Peseta’s kunnen nog tot 30 juni 2021 worden ingeleverd
- Beleggersverbod in Nederland, dan toch maar eens in het buitenland kijken ?
-
Nieuws en updates 2020
- (Fiscale) maatregelen vanwege het coronavirus
- Spaanse Hypotheek aanvragen | Voorwaarden en mogelijkheden
- Fiscale aspecten bij verhuur van uw Spaanse woning
- Lagere belasting op schenkingen in Andalusië
- Hoe maakt u bezwaar tegen aanslag box 3 vanwege uw tweede huis in het buitenland
- Garanties bij nieuwbouw
- Kopen of toch eerst wat huren ?
- Verkoop van een woning in Spanje; waar moet u aan denken ?
- Koopcontracten in Spanje tijdens de Coronacrisis
- Juridische aspecten bij aankoop van een huis aan de Costa del Sol
-
Nieuws en updates 2018
- Een tweede woning in Spanje en erfbelasting
- Een hypotheek in Spanje in het Nederlands afsluiten
- DAFO/SAFO EN DE WONINGMARKT IN ANDALUSIË
- Uw vakantiehuis in Spanje gewoon in Nederland verzekerd
- Investeren in Valencia
- Globaal overzicht aankoopkosten van een huis in Spanje voor de koper
- Tarieven Spaanse inkomstenbelasting (IRPF) 2018
- Ontwikkeling huizenprijzen in de EU
- Ontwikkeling Spaanse vastgoedmarkt
- Huizenaanbod van de maand mei 2020
- Huizenaanbod van de maand april 2019
-
Nieuws en updates 2019
- Spanje op 4e plaats favoriete expatlanden
- Aankoop van een huis in Spanje en het NIE nummer
- Afsluiten van een hypotheek in Spanje
- AJD belasting en eventueel terugvragen hiervan
- DAFO/AFO-certificaat (Declaración Asimilado a Fuera de Ordenación)
- Woningprijzen aan de Costa Blanca en Costa Cálida stijgen sneller dan in de rest van Spanje
- Succesvol uw huis in Spanje verkopen
- Een tweede huis kopen in Valencia
- De voordelen van het kopen van nieuwbouw in Spanje
- Drie wettelijke garanties bij aankoop nieuwbouw
- Winst | Dividend uit bedrijf
- Meldingsplicht banken
- Uitwisseling gegevens tussen Nederlandse en Spaanse belastingdienst
- Model 720 illegaal ?
- Minimumlonen vergeleken in Europa
- World Hapiness Index; In welk land is men het gelukkigst ?
- Ontwikkelingen huizenprijzen in de EU
- Ontwikkeling huizenprijzen in Spanje
- Kosten bij afsluiten hypotheek. Wie betaalt wat ?
- Zonbelasting afgeschaft
- Verhuur van uw huis aan toeristen wordt steeds moeilijker
- 350.000 illegale woningen in de deelregio Valencia; nieuwe wetgeving
- Juridische, fiscale en financiële adviseurs
- Voorbeeld berekening financiering van een huis in Spanje
- Deelnemers handboek Wonen en kopen in Spanje 2018
- Huizenaanbod van de maand 2018
-
Nieuws en updates 2017
- Nieuwe ontwikkelingen Plus Valia
- Kopen op een veiling
- Kopen van de bank
- Noodzakelijke documenten bij aankoop van Spaans onroerend goed
- Fiscale verplichtingen huurinkomsten vakantiehuis
- Hoeveel hypotheek kunt u krijgen in Spanje ?
- Nadelen lage premie Spaanse zorgverzekering
- Belastbaarheid Nederlands onroerend goed in bezit van Nederlanders die in Spanje wonen
- Een Spaanse nalatenschap en de executeur testamentair
- Spanje is geen fiscaal paradijs meer. Intensieve fiscale uitwisseling tussen Nederland en Spanje
- Terugvordering Plusvalia belasting bij verkoop woning zonder winst
- Erfbelasting in Andalusië: komende veranderingen
- ABP pensioen in Spanje
- Tarieven Spaanse inkomstenbelasting 2017
- Opzet eenmanszaak in Spanje
- Ontwikkeling huizenprijzen in Spanje
- 8 redenen om te investeren in Barcelona
- Uw eigen aankoopmakelaar
-
Nieuws & Updates 2016
- 01-03-2016 Nieuwe tarieven Spaanse inkomstenbelasting 2016
- 01-03-2016 Tarieven overdrachtsbelasting per regio
- 01-03-2016 Bepaling fiscaal inwonerschap en uw bankzaken
- 01-03-2016 Hoe sterk is uw koopkracht in Spanje ? Big Mac Index
- 01-03-2016 Minimumloon Nederland-België-Spanje 2016
- 01-03-2016 Tien Gouden Regels om problemen te voorkomen bij aankoop van o/g in Spanje
- 01-03-2016 Ontwikkeling huizenprijzen in Spanje
- 01-03-2016 Ontwikkeling Spaanse huizenprijzen per autonome regio 4e kwartaal 2015
- 01-03-2016 Huiseigenaar in Spanje? U bent belastingplichtig – als resident én als niet-resident.
- 01-03-2016 Een Testament naar Nederlands recht en uw Spaanse woning
- 01-03-2016 Het huurwaardeforfait in Spanje en de aangifte ervan
- 01-03-2016 Vonnis: Bank verantwoordelijk bij ontbreken bankgarantie ontwikkelaar
- 01-03-2016 Verzeker uw huis en inboedel in Spanje!
- 01-03-2016 Nieuw register vakantiewoningen in Andalucia
- 01-03-2016 Een passende hypotheek voor uw huis in Spanje
- 01-03-2016 Wat is de waarde van uw bedrijf ?
- 01-03-2016 Herziening Spaanse inkomstenbelasting gunstig voor niet-residenten ?
- 01-03-2016 Wat is goed juridisch advies (u) waard ?
- 01-03-2015 Fiscale hervormingen in Spanje 2015
- 01-03-2015 Waardebepaling Spaanse woning voor de Nederlandse IB
- 01-03-2015 Verhuizen naar en vanuit Spanje neemt weer toe
- 01-03-2015 Voordeligere nieuwe regeling Spaanse erfbelasting
- 01-03-2015 Verschil sociale en private gezondheidszorg
- 01-03-2015 Zorgeloos een huis kopen. 5 tips
- 01-03-2015 Hypotheekverstreking in Spanje soepeler
- 01-03-2015 Spaanse bouwnormen spelen in op aardbevingsgevaar
- 01-03-2015 Verzeker uw huis en inboedel in Spanje
- 01-03-2015 Vermogen overdragen aan de kinderen
- 01-03-2015 Wel of niet uitschrijven uit Nederland ?
- 01-03-2015 Ontwikkeling huizenprijzen in Spanje
- 01-03-2015 Terugvordering onterecht betaalde Spaanse erfbelasting
- 04-09-2013 Intensieve controle van eigenaren van Spaans o/g
- 01-05-2013 Spaans vastgoed uit dal ?
- Aankoopmakelaar
- Suriname
- Tsjechië
- Thailand
- Turkije
- Uruguay
- Verenigde Staten
- Zuid-Afrika
- Zweden
- Zwitserland
- Huizenjagers Buitenland
- Mini college "Droomhuis gezocht", "Ik Vertrek", " Way of Living"
- Algemene Voorwaarden
- Internationaal Fiscaal Advies & Landendesks
- AVG en Privacy verklaring